Proces Wilka

Uczniowie klasy III c i IV c naszej szkoły udali się 15.01.2018 r. do Sądy Rejonowego Gdańsk – Południe, aby wziąć udział w charakterze ławników w procesie Wilka Leśnego oskarżonego o pożarcie Babci i Czerwonego Kapturka. Uważnie wysłuchali zeznań oskarżonego oraz świadków, czyli Czerwonego Kapturka, Babci (które Gajowy rzekomo wyciągnął z brzucha Wilka) i Gajowego. Zapoznali się też ze stanowiskiem obrońcy i oskarżyciela oraz sędziego. Ustalenie werdyktu nie było łatwe. Mali ławnicy rozważyli wszystkie za i przeciw. Swoje stanowisko poparli mocnymi argumentami i uznali Wilka za niewinnego. Zwyciężyła logika naszych uczniów, którzy stwierdzili, że Wilk nie mógł połknąć w całości i przetrzymywać w brzuchu – aż do przybycia Gajowego – babci i jej wnuczki.
Sąd nad Wilkiem odbywa się co miesiąc, ale nigdy oskarżony nie miał tak wolnych od stereotypowego myślenia ławników, ponieważ do tej pory nie zdarzyło się, by go uniewinniono.


Comments are Closed