Miesiąc: Listopad 2017

 

Twórczy wtorek klasy IVA i IVB

Uczniowie klas IVA i IVB wzięli udział w warsztatach twórczych, podczas których wykonali lampiony świąteczne. Przepiękne dzieła powstały pod fachowym okiem pani Iwony z Pracowni Rękodzieła „Mróweczka”.


Witaminy w stołówce

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI

Uczniowie koła teatralnego zaprosili w 17.11.2017 r. uczniów klasy III, IV-VII SP i II Gimn. do wspólnych obchodów Światowego Dnia Tolerancji. Apel został poświęcony problemowi współistnienia ludzi, poszanowania ich odmienności i tolerancji. Wszyscy występujący i uczestnicy spotkania mieli przypięte czerwone serca ze znakiem zapytania. Słowo mówione było przeplatane znanymi piosenkami, melorecytacją „Dziwny jest ten świat” Cz. Niemena czy „Och, życie…” E. Gepert w wykonaniu uczennicy klasy IIIB Gimn. Moniki. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy zaśpiewali „Pieśń na wyjście” Starego Dobrego Małżeństwa. Pamiętajmy, by w życiu codziennym dokonywać tylko dobrych wyborów. Otwórzmy nasze serca. Pomagajmy!

Rocznica odzyskania niepodległości

10.11.2017 r. uroczyście obchodziliśmy 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Od rana w szkole panowała wyjątkowa atmosfera. Uczniowie i nauczyciele w odświętnych strojach czekali na akademię przypominającą wydarzenia, które doprowadziły do powrotu Rzeczpospolitej na mapy.
Naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością: kombatant II wojny światowej pan Wacław Butowski, przewodniczący Rady Rodziców pan Daniel Czarnowski i Przewodniczący Zarządu Rady Osiedla Brętowo.
Przed koleżankami i kolegami, gośćmi i nauczycielami wystąpili artyści mali, średni i duzi. Mieliśmy popisy recytatorów, scenki aktorskie, muzyków i wokalistkę, chór oraz narratorów. Wszyscy oni pięknie się zaprezentowali, przeprowadzili widzów przez historię walk Polaków o niepodległość, przypomnieli, dlaczego wolna ojczyzna jest wartością i obowiązkiem. Występy artystyczne ilustrowane były prezentacją multimedialną. Widzowie byli zainteresowani, poruszeni i podziękowali artystom oklaskami

Galeria

Maraton czytelniczy z języka angielskiego

Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w II etapie maratonu. Podajemy spis lektur:

Klasy IV SP „Rumpelstiltskin”, wyd. MM Publications
Klasy V-VI SP „Odyssey”, wyd. MM Publications
Klasy VII SP „Black Beauty”, wyd. MM Publications
Klasy II-III gim „Outstanding Short Stories” – Edgar Allan Poe and Others, wyd. Pearson English Readers.

Przypominamy, iż uczniów gimnazjum obowiązuje znajomość faktów z życia autora książki.
Lektura „Outstanding Short Stories” jest dostępna w bibliotece szkolnej. Pozostałe książki do II etapu maratonu pojawią się w bibliotece pod koniec przyszłego tygodnia.

Maraton czytelniczy z języka angielskiego

Za nami pierwszy etap konkursu czytelniczego. Uczniowie pisali testy w trzech kategoriach: klasy IV SP, klasy V i VI SP oraz klasy 7 SP i II-III gimnazjum.
W klasach IV pierwsze miejsce, z maksymalną ilością punktów, zdobył Maciej Drabina z kl. 4B. Reszta piszących w tej kategorii zdobyła wyróżnienie osiągając wynik nie mniejszy niż 80%. Są to Milena Szajdziuk kl. 4B, Hubert Malinowski kl. 4B, Adam Siłakowski kl.4B oraz Oliwia Wenta kl. 4A.
W kategorii klas V i VI pierwsze miejsce ex aequo zdobyły uczennice klasy VIB: Julia Duchnowska, Adrianna Kamińska oraz Małgorzata Wojcieszek. II miejsce osiągnęła uczennica klasy VA Martyna Kwasek. Natomiast III miejsce zdobyło dwoje uczniów: Jagoda Gawrylik kl.6B oraz Paweł Sender kl.5A.
W trzeciej kategorii na szczególne wyróżnienie zasługuje Michał Drabina oraz Damian Kalisz z klasy VII B, którzy otrzymali maksymalną ilość punktów.
Laureatom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w II etapie Maratonu Czytelniczego z języka angielskiego.

LEGO MINDSTORMS – WARSZTATYKonkurs kuratoryjny z języka angielskiego

Miło nam poinformować, że dwóch uczniów z klasy VII B, Michał Drabina i Wojtek Liss, zakwalifikowało się do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!!!