Miesiąc: Październik 2017

 

Dzień Europejski

W czwartek 26 października odbył się w naszej szkole Dzień Europejski. W obchodach udział wzięły klasy VII SP oraz II i III gimnazjum. Każda klasa przygotowała stanowisko prezentujące wybrany kraj europejski, a następnie odbył się konkurs drużynowy wiedzy o UE i krajach członkowskich.
W konkursie na najlepsze stanowisko zwyciężyła klasa 3d, II miejsce zajęła klasa 3a i III miejsce zajęły klasy 7b i 2b.
W konkursie wiedzy o UE i krajach członkowskich I miejsce zdobyła klasa 3c, II miejsce klasa 3b i III miejsce ex aequo klasy 3a i 3d.
Wszystkim dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy!
Impreza odbyła się dzięki wsparciu Punktu Informacyjnego Europe Direct Gdańsk oraz działającego w nasze szkole Szkolnego Punktu Informacji i Kariery SPInKa, a zorganizowana w ramach akcji Time to Move.

Galeria

Noc w szkole – 3A

Noc z 20 na 21 października uczniowie klasy 3A spędzili w szkole. Było dużo zabawy i śmiechu, nieco sportowej rywalizacji, trochę strachu (ach, te horrory!), wiele rozmów i muzyki. A szkoła nocą zyskuje!


IIC pod żaglami

4 października klasa IIC gimnazjum uczestniczyła w zajęciach wodnych w ramach Programu Edukacji Morskiej.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

28 września odbyły się wybory demokratyczne do Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu brali udział uczniowie klas IV-VII Szkoły Podstawowej i II-III Gimnazjum. W wyniku wyborów przewodniczącą SU została Gabriela Mandziara z kl. IIID, zastępcą Kamil Szymański z kl. IIID. Uczniowie wybrali opiekuna SU, którym została pani Anna Trebus.
Gratulujemy i życzymy owocnej pracy zwycięzcom.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się już od siedmiu lat w ostatni piątek września. W naszej szkole obchodziliśmy go po raz pierwszy. Dziś odbył się finał konkursu Mistrz Tabliczki Mnożenia. Długą przerwę spędziliśmy grając i rozwiązując zadania związane z tabliczką mnożenia.


WESTERPLATTE

21.09.2017 klasy 3 odwiedziły Westerplatte. Podczas gry terenowej poznawały historię tego miejsca. Wszyscy z dużym zaangażowaniem wykonywali zadania i z zaciekawieniem słuchali opowieści Pani Przewodnik. Taka lekcja historii wszystkim się podobała.