Miesiąc: Czerwiec 2017

 

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

22.06.2017 r. gimnazjum pożegnali uczniowie klas III.
23.06.2017 r. pozostali uczniowie zakończyli rok szkolny i rozpoczęli wakacje.

Galeria

Warsztaty Arduino

Zakończył się pierwszy rok zajęć z Arduino. Uczniowie poznawali zasady łączenia elementów elektronicznych i programowania. Na zajęciach zaprogramowano układy z wykor do pomiaru temperatury, ciśnienia, odległości i ruchu.
Wykonano proste zestawy korzystające z ekranów LCD, stacji pogody, czujnika parkowania, automatycznego otwierania drzwi, transmisji radiowej i prostych alarmów z wykorzystaniem czujnika ruchu.

FINAŁ PROJEKTU WOJEWÓDZKIEGO

7 czerwca 2017 r. w Państwowej Szkole Budownictwa w Gdańsku odbył się Finał Projektu Wojewódzkiego „Ortograficzne Łamigłówki”, w którym uczestniczyła drużyna z naszej szkoły, uczniowie klasy VI b Zosia Rompczyk i Piotr Wardaszka. Gratulujemy pomysłowości i kreatywności w przygotowaniu stroju, który miał być związany z trudnością ortograficzną oraz zaangażowania podczas konkursu.


Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej i Pragi

Od 30.05 do 2.06 uczniowie klas VIa SP oraz IIIA i IIID gim. udali się na wycieczkę do kotliny Kłodzkiej i Pragi.
W tym czasie zwiedzili Wrocław i obejrzeli Panoramę Racławicką. Podczas wycieczki spacerowali po Skalnym Mieście i zdobyli szczyt Szczeliniec Wielki, z którego można było podziwiać piękne górskie widoki.
Wreszcie przyszedł czas na zwiedzanie Pragi, która okazała się pięknym miastem. Największe wrażenie zrobiła ma uczniach Złota Uliczka.
W drodze powrotnej do Gdańska uczestnicy wycieczki obejrzeli Kopalnię Złota i w dobrych humorach oraz bardzo zmęczeni wrócili do swoich domów.WYCIECZKA DO TORUNIA

30 maja klasy drugie wybrały się na wycieczkę do Torunia. Zwiedzanie miasta Kopernika zaczęły od wizyty w Planetarium, następnie Stary Rynek, na którym poznały legendę o flisaku oraz zobaczyły Krzywą Wieżę. Poczuły też dreszcz strachu w bunkrze z okresu II wojny światowej. Podziwiały widok na Toruń z wieży Ratusza.
Wycieczka była bardzo udana.