Miesiąc: Maj 2017

 

Klasa IA gim. na Politechnice

26.05.2017 r. uczniowie klasy IA gim. udali się na Politechnikę Gdańską na Bałtycki Festiwal Nauki. Młodzież dowiedziała się, jak powstają kosmetyki oraz jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich w kuchni. Na dziedzińcach Heweliusza i Farenheita mogli wszyscy podziwiać osiągnięcia techniki i przejechać się samochodem elektrycznym.


Jubileusz nadania szkołom imienia

JUBILEUSZ 25-lecia nadania imienia gen. Stanisława Maczka
Szkole Podstawowej nr 38 w Gdańsku
i 10-lecia nadania imienia gen. S. Maczka
Gimnazjum nr 31 w Gdańsku

19 maja 2017 r. obchodziliśmy jubileusz nadania Szkole Podstawowej nr 38 i Gimnazjum nr 31 imienia gen. Stanisława Maczka. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele. W części oficjalnej uczniowie w krótkim programie artystycznym zaprezentowali wiersze autorstwa swoich szkolnych kolegów, czwartoklasiści zatańczyli Krakowiaka. Całą uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego. Potem nastąpiło uroczyste otwarcie Izby Pamięci. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli być w tym dniu razem z nami.

Galeria

Wojewódzki Konkurs Historyczny

Wojewódzki Konkurs Historyczny
„Polskie siły zbrojne na frontach II wojny światowej”

19 maja 2017 roku w ramach Jubileuszu nadania Szkole Podstawowej nr 38 i Gimnazjum nr 31 imienia gen. Stanisława Maczka został rozegrany w naszej szkole finał Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Polskie Siły Zbrojne podczas II wojny światowej”. O zwycięstwo walczyło 7 trzyosobowych drużyn, które wcześniej przeszły eliminacje szkolne i rejonowe.

Uczestnicy konkursu zaimponowali specjalnym gościom, rodzicom, nauczycielom i uczniom ogromną wiedzą. Rywalizacja była zacięta i wyrównana, dopiero ostatnia konkurencja zdecydowała, kto wygrał.
I. Szkoła Podstawowa nr 59 w Gdańsku
II. Szkoła Podstawowa nr 38 w Gdańsku
III. Szkoła Podstawowa nr 8 w Lęborku
IV. Szkoła Podstawowa nr 9 w Sopocie
V. Szkoła Podstawowa w Luzinie
VI. Szkoła Podstawowa nr 10 w Rumi
VII. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Główczycach

Jesteśmy dumni, że nasi reprezentanci: Jakub Czujko, Mikołaj Foryś i Jakub Idziaszek, przygotowani przez panią Marię Maculewicz zajęli drugie miejsce. Gratulujemy!

Dziękujemy osobom i instytucjom, które pomogły nam w zorganizowaniu konkursu i całej uroczystości. Dzięki ich hojności i obecności w szkole w tym wyjątkowym dniu, mogliśmy godnie uczcić naszego Patrona oraz nagrodzić uczniów, którzy wzięli udział w konkursie głównym oraz konkursach towarzyszących.

Dziękujemy Wojewódzkiemu Sztabowi Wojewódzkiemu i Związkowi Nauczycielstwa Polskiego, którzy objęli konkurs patronatem.
Dziękujemy sponsorom:
o Pani Zofii Kostro,
o Kinu Helios,
o Netz Sp. z o.o.,
o Instytutowi Pamięci Narodowej,
o Szkole Podstawowej nr 9 w Sopocie,
o Radzie Rodziców przy ZKPiG nr 24 w Gdańsku,
o Centrum Narzędzi Kneblewski w Słupsku,
o Piekarni „Antoś”
o Firmie Salvit Prima,
o Piekarni Szydłowski
.

Galeria

WIZYTA W MUZEUM BURSZTYNU

9 maja 2017 r. uczniowie klasy 2a zwiedzali wystawę w Muzeum Bursztynu. Największy zachwyt wzbudziły inkluzje oraz biżuteria. Wysłuchali legendy o jantarze oraz zobaczyli, jak wyławia się bursztyn.

Akademia z okazji 3 Maja


5 maja uczniowie koła teatralnego w przedstawieniu z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja przybliżyli historię, zapraszając nas na poetycką wędrówkę. Zatrzymaliśmy się na chwilę, aby rozważyć trzy ważne w historii Polski słowa BÓG, HONOR, OJCZYZNA.
„Niech każdy (…) miłość własną – kraju miłości poświęci!”
J. U. Niemcewicz