Miesiąc: Kwiecień 2017

 

SPOTKANIE Z FRANKLINEM

26.04.2017 r. w naszej szkole mieliśmy niespodziewanego gościa – żółwia Franklina. Bohater bajek dla dzieci zachęcał do czytania książek, w których wraz ze swoimi przyjaciółmi przeżywa wspaniałe przygody. Dzieci wysłuchały fragmentów książki oraz otrzymały pamiątkowe upominki.

„Ortograficzne Łamigłówki”

25 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbył się konkurs „Ortograficzne Łamigłówki”. Głównym organizatorem Wojewódzkiego Projektu jest Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 5 oraz Prezydent Miasta Gdańska. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów posiadających opinię o ryzyku dysleksji, czyli w klasach II – III oraz dla uczniów posiadających opinię o dysleksji dla klas IV-VI. W konkursie uczestniczyli uczniowie SP 27, SP 5 i gospodarze – SP 38. Po przywitaniu uczestników przez Panią Dyrektor, występie grupy tanecznej i krótkiej zabawie integracyjnej uczniowie zmagali się w dwóch grupach wiekowych z zadaniami konkursowymi. W tym czasie nauczyciele oceniali przyniesione przez uczniów prace projektowe. Na zakończenie każdy z uczniów otrzymał dyplom za udział w konkursie i słodki poczęstunek. Z ortograficznym pozdrowieniem czekamy na wyniki końcowe.

IA w Jumpcity

12 kwietnia uczniowie kl. IA gimnazjum udali się na lekcję wychowania fizycznego do Jumpcity w Gdańsku. Zajęcia odbywały się pod czujnym okiem trenera, który zadbał o różnorodność ćwiczeń. Uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni wracali do domów.

VIB na warsztatach

11.04.2017 r. uczniowie klasy VIB udali się do ECS i uczestniczyli w zajęciach „Codzienność w PRL”. Cofnęliśmy się o kilkadziesiąt lat, by sprawdzić, czy życie wówczas bardzo różniło się od naszego. O czym marzyli ludzie, czym były kartki reglamentacyjne, komu zawdzięczamy zmiany ustrojowe? Na te i inne pytania odpowiadali uczestnicy zajęć, wykorzystując wiedzę z lekcji historii i informacje zdobyte w czasie spotkania. Jak dobrze wrócić do współczesności.

125. rocznica urodzin gen. Stanisława Maczka

3 kwietnia 2017 r. uczniowie klas IV – VI apelem przygotowanym przez koło teatralne uczcili 125. rocznicę urodzin gen. Stanisława Maczka. W montażu słowno-muzycznym przybliżyli postać patrona szkoły nakłaniając do refleksji, by dzieje i postawa gen. S. Maczka były dla nas wartością przydatną i pielęgnowaną w kartach naszej kultury.