Miesiąc: Grudzień 2016

 

Świąteczne spotkanie stypendystów Farenheita

28 grudnia 2016 w Europejskim Centrum Solidarności odbyło się świąteczne spotkanie Pana Zastępcy Prezydenta Gdańska Piotra Kowalczuka ze Stowarzyszeniem Stypendystów Farenheita, na które zostali zaproszeni uczestnicy warsztatów elektronicznych (Arduino) prowadzonych w naszym gimnazjum. Zajęcia są prowadzone we współpracy z Aleksandrem Spychałą (naszym absolwentem) członkiem Stowarzyszenia Stypendystów Farenheita.


Jasełka 22.12.2016


 
Galeria

Kiermasz świąteczny

RUGBY TAG

14 grudnia ponad 100 zawodników z rożnych gdańskich szkół i 4 nasze reprezentacje (z klas 0 i 1, z klas 2 i 3 SP, z klas 5 i z klas 6) wzięły udział w turnieju RUGBY TAG.
Dziękujemy za zawody, za świetną zabawę, dużo wylanego potu oraz rywalizację fair play.
Nagrody rewelacyjne!!! A wszystko obrazują zdjęcia.

Dlaczego sieci nie lubią śmieci?

9 grudnia br. uczniowie klasy VIB uczestniczyli w uroczystej Gali Wręczenia Nagród w III edycji konkursu „Dlaczego sieci nie lubią śmieci?” zorganizowanej przez GIWK w Teatrze Miniatura. W ramach konkursu Piotrek Wardaszka przeprowadził wywiad ze swoją prababcią nt. naturalnych środków wykorzystywanych kiedyś do czyszczenia, prania itp. Gratulujemy zacięcia dziennikarskiego, czekamy na kolejne artykuły.


WARSZTATY W EDU PARK

8 XII uczniowie klasy VIB uczestniczyli w warsztatach, na których m.in. wywołaliśmy „burzę śnieżną” dodając sodę oczyszczoną do 15% wody utlenionej., „lawinę”, gdy w nadtlenku wodoru rozpuściliśmy drożdże. Siła magnetyczna pomogła nam wydobyć prezenty ze zlewki. Na zakończenie spotkania uczniowie ozdobili swoje bombki-zawieszki.
Było naukowo i odlotowo

Dzień św. Marcina

30 listopada odbył się w naszym gimnazjum apel z okazji Dnia św. Marcina.
Uczniowie poznali bliżej osobę tego świętego oraz dowiedzieli się jak obchodzone jest jego święto w Niemczech i w Polsce.
W trakcie apelu miał miejsce konkurs dla klas I na najładniejsze wykonanie piosenki śpiewanej na pochodach świętomarcińskich pt.”Ich gehe mit meiner Laterne”. Uczniowie przygotowali na tę okazje własnoręcznie wykonane lampiony, które prezentowali podczas śpiewania. Wygrała klasa I b. Nagrodą były między innymi rogaliki marcińskie. Serdecznie gratulujemy!

ANDRZEJKOWE CZYTANIE W ŚWIETLICY

1 XII uczniowie koła teatralnego ponownie gościli w świetlicy, żeby swoim młodszym kolegom przeczytać wybrane opowiadania z książki „Przygody zabawek”. Po przeczytaniu opowiadania uczestnicy odpowiadali na pytania do tekstów. Okazało się, że są wspaniałymi słuchaczami. To był miło spędzony czas.
Do zobaczenia niebawem.