Miesiąc: Listopad 2016

 

Zima lubi dzieci

Zima lubi dzieci najbardziej na świecie…
Nasza świetlica lubi każdą porę roku.

Noc w szkole – kl. IIA

Dużo sportu, zabawy i śmiechu. Plany majowego wyjazdu i horrory dla odważnych.
I urodziny pani Magdy.


Powtórzymy to!

Festyn ekologiczny

Już po raz drugi klasa 3c i 0b aktywnie uczestniczyły w festynie ekologicznym organizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody w Gdańsku. Impreza odbyła się 25 listopada 2016 roku w Galerii Bałtyckiej.
Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali przedstawienie pt. „Nasza Ziemia” oraz zaśpiewali piosenki o tematyce ekologicznej. Sądząc po reakcji publiczności, występ bardzo się podobał a przekaz artystyczny zostanie na długo w pamięci widzów – tych najmłodszych jak i starszych.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 XI 2016r. obchodziliśmy w klasach 0-3 Dzień Pluszowego Misia. Usłyszeliśmy piosenkę o misiach w wykonaniu oddziału 0b. Odwiedzili nas specjalni goście – Miś Puchatek, Miś Uszatek oraz Miś Paddington, którzy opowiedzieli o sobie i zachęcali do czytania. Na spotkaniu poznaliśmy zabawne przygody Misia Paddingtona.
Potem udaliśmy się do sąsiedniej szkoły, aby tam przyłączyć się do bicia rekordu Polski w długości ułożonych misiów… udało się, rekord został pobity.

Dwa ognie usportowione

Dziewczynki z naszej szkoły podstawowej przeszły pierwszą rundę rozgrywek w dwa ognie usportowione, wygrywając wszystkie mecze!!!

Kaszubska Alaska

W ramach współpracy z rodzicami i dzielenia się pasją. 18.11.2016r. naszą szkołę odwiedziła Kaszubska Alaska. Uczniowie mieli okazję zobaczyć maszerów i ich pieski w akcji…
Serdeczne podziękowania dla Kaszubskiej Alaski i świetlicy szkolnej za zorganizowanie pokazu.

Konkurs „Cecyliada”

Nasza parafialna Schola Niebieska – składająca się z uczniów naszej szkoły oraz okolicznych szkół – uczestniczyła 19 listopada w szóstej już edycji przeglądu scholi „Cecyliada” w Parafii św. Urszuli Ledóchowskiej na gdańskim Chełmie. W tym roku wydarzenie odbyło się pod hasłem „Być miłosiernym”. W programie były przesłuchania scholek, Msza święta, słodki poczęstunek oraz rozdanie dyplomów uczestnictwa oraz wspaniałych nagród.

Zapraszamy chętnych uczniów na nasze spotkania

16 XI MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI

Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Tolerancji. Uczniowie klas IV-VI przyszli ubrani w białe bluzki, do których mieli przypięte czerwone serca z napisem TOLERANCJA. Szóstoklasiści wykonali plakaty mówiące o tolerancji. Został zorganizowany apel, na którym wystąpili uczniowie koła teatralnego SP, przypomnieli wszystkim zebranym, na czym polega tolerancja. Na zakończenie spotkania uczniowie klas IV-VI wspólnie zaśpiewali piosenkę Stanisława Sojki pt. „Tolerancja”. (…) Życie nie tylko po to jest, by brać …

Konkurs „Mój pomysł na różaniec”

„Różaniec – to skarb, który trzeba odkryć” Jan Paweł II.
Aby wołanie papieża nie poszło w zapomnienie, w naszej szkole uczniowie wzięli udział w konkursie różańcowym, który polegał na przygotowaniu przez uczniów różańców z dowolnego materiału. Do 20 października uczniowie klas II, III i IVa mogli przynosić wykonane przez siebie lub przy pomocy rodziców różańce. Konkurs polegał na oryginalności pomysłu, dokładności wykonania i estetyki. Wpłynęło 20 prac, przy tworzeniu których dzieci wykazały się ogromną pomysłowością. Uczniowie do wykonania różańców wykorzystali najróżniejsze materiały. Były różańce z kasztanów, szyszek, koralików, klocków, makaronu, sznurka, liści, cukierków a nawet pojawiły się żelki Haribo. Komisja, która oceniała prace uczniów, miała nie lada problem. Wszystkie różańce były piękne i pomysłowe. Ostatecznie komisja postanowiła wyróżnić wszystkie prace dzieci biorących udział w konkursie.

Jedz Pięknie i zdrowo

14 listopada 2016 r. odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego „Jedz pięknie i zdrowo”. W przedsięwzięciu wzięły udział klasy 4 – 6 SP. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem prezentowali zagadnienia na temat zdrowego odżywiania, piramidy pokarmowej, roli warzyw i owoców, błędów żywieniowych. Przedstawiono również zasady nakrycia i dekoracji stołu. Po prezentacjach poszczególnych klas nastąpiła degustacja sałatek i surówek przygotowanych przez uczniów.

Galeria