Miesiąc: Październik 2016

 

IA w U7

Uczniowie klasy IA gimnazjum popisywali się swoimi niewiarogodnymi umiejętnościami w kręgielni U7 w Gdańsku.

Szkółka „Brętowo”

Szkółka „Brętowo” powstała dzięki Zarządowi Dzielnicy Brętowo a w szczególności przewodniczącemu Panu Tadeuszowi Leksyckiemu.

Szkółka ma za zadanie propagowanie piłki nożnej oraz sportowych postaw dzieci w grupie wiekowej 9-12 lat.
Od września w każdą sobotę o godz. 9.00 zajęcia prowadzi trener Adam Jackiewicz, który jest jednocześnie animatorem boiska „Niedzwiednik”.
W przypadku bardzo złej pogody w listopadzie dzięki uprzejmości Dyrekcji Szkoły zajęcia będą prowadzone w sali gimnastycznej.

Boiska szkolne

Godziny pracy animatora boiska:

Wtorek 16.00-19.00
Środa 16.00-19.00
Czwartek 16.00-19.00
Piątek 16.00-19.00
Sobota 8.30-16.30

Tel. Animatora: 798 510 993

Istnieje możliwość rezerwacji boiska na określone godziny dla dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców dzielnicy Brętowo i osiedla Niedźwiednik, prosi się o kontakt z animatorem.

Szczegółowy regulamin dostępny w zakładce DOKUMENTY

Akademia Bezpieczeństwa

20 października klasy 3a i 3c uczestniczyły w kolejnej edycji Akademii Bezpieczeństwa w Multikinie „Helios” w Gdańsku. Tematem przewodnim spotkania z policjantem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Uczniowie wysłuchali pogadanki, otrzymali znaczki odblaskowe a na zakończenie obejrzeli film pt „Bociany”.

Również uczniowie klasy VIB uczestniczyli w spotkaniu w kinie Helios w ramach projektu Akademii Bezpieczeństwa. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w środkach komunikacji (autobusie, tramwaju, pociągu) i bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Uczniowie w krótkich quizach mogli wykazać się swoją wiedzą. W nagrodę otrzymali upominki sponsorowane przez kino Helios i Policję.

Dostęp do GPE

Instrukcja uzyskania dostępu do GPE (dziennik elektroniczny)

Pola Nadziei

Nasza szkoła doczekała się swojego małego poletka z żonkilami. Choć to dopiero początek jesieni, my z niecierpliwością czekamy na wiosnę i na to, że przy szkolnym maszcie zakwitnie na żółto nadzieja. Liczymy na to, że zaprzyjaźnionym dzikom nasze cebulki nie będą smakowały.

Arduino – warsztaty

W naszej szkole przy współpracy z Gdańskim Stowarzyszeniem Stypendystów Farenheita młodzi adepci elektroniki i informatyki uczestniczą w zajęciach na platformie programistycznej ARDUINO. W czasie spotkań gimnazjaliści montują układy elektroniczne i piszą dla nich oprogramowania.

Spotkanie z bajką

18 października uczniowie klasy 3b uczestniczyli w zajęciach pt. „Spotkanie z bajką”, które odbyło się w Bibliotece Miejskiej na Niedźwiedniku.
Poprzez interaktywną prezentację oraz zabawy plastyczne pogłębili swoją wiedzę o wybranych krajach.

Pasowanie na Ucznia

14.10.2016 w Dniu Edukacji Narodowej uczniowie klasy Ia zostali pasowani na ucznia Szkoły Podstawowej nr 38. Uroczystego aktu pasowania w obecności dyrekcji szkoły oraz rodzin pierwszoklasistów dokonał major Wacław Butowski walczący pod dowództwem patrona naszej szkoły. Uczniowie byli pod wrażeniem uroczystości, ponieważ pasowania dokonano prawdziwą żołnierską szablą.

Dzień Edukacji Narodowej

14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się akademia, na której uczniowie klas 0B, IIIB i koła teatralnego zaprezentowali program artystyczny. Najmłodsi artyści wygłosili wiersze, zaprezentowali krótką scenkę pt. „W kwiaciarni” i  zaśpiewali piosenkę. Wręczyli nauczycielom własnoręcznie zrobione kwiaty z bibuły. Uczniowie koła teatralnego zaprezentowali scenkę rodzajową na podstawie wiersza „Chory kotek”. Na zakończenie zaśpiewali piosenkę przy akompaniamencie na gitary (Maja Borawskia) i pianina, angażując wszystkich zgromadzonych do wspólnego klaskania.

 

Galeria