Miesiąc: Wrzesień 2016

 

Wielki Maraton Czytelniczy

Zadaniem uczniów w Maratonach Czytelniczych jest przeczytanie co miesiąc kolejnej, wskazanej przez organizatorów książki i napisanie w macierzystej szkole testu. Lektury ogłaszane są na początku września. Punkty zdobyte w kolejnych testach są sumowane (po osiem na trzech pierwszych poziomach). Maratony to długofalowa działalność z wykorzystaniem tradycyjnych, sprawdzonych metod, dają one młodym ludziom solidne podstawy do dalszego, twórczego uczestnictwa w kulturze, rozwijają wiedzę i zainteresowanie literaturą, uczą systematycznego sięgania po książki.
Konkursy odbywają się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Gdańska i Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Listy lektur i Regulaminy dla poszczególnych grup znajdują się w zakładce Konkursy …

Wycieczka na Westerplatte

„Jesteśmy z Gdańska”, to nasza „mała ojczyzna” – chcemy być z niej dumni, dlatego musimy ją poznać.
Uczniowie IIA i IIB Gimnazjum nr 31 byli na Westerplatte. Pogoda płatała figle, za to przewodniczka – pani Dorota Stachura – zaintrygowała, wzruszyła i wiele nas nauczyła o przeszłości naszego miasta. Warto było przezwyciężyć lenistwo.
Przed nami kolejne trójmiejskie szlaki…Dzień Głośnego Czytania Dzieciom

29.09. odbyło się na poziomie klas 1-3 spotkanie czytelnicze. Dzieci wysłuchały fragmentów książek, czytanych przez zaproszonych gości, a następnie odpowiadały na pytania konkursowe. Wykazały się spostrzegawczością i znajomością książek dla dzieci. Obiecały, że będą teraz pamiętać o czytaniu 20 minut dziennie-codziennie.

„Bajki robotów”

15.09 uczniowie klas IV B, VIA i VIB wybrali się do Teatru Miniatura na spektakl „Bajki robotów” na podstawie zbiorów opowiadań Stanisława Lema.
W spektaklu w podróż po kosmosie wyruszamy z dwójka przyjaciół – robotami Trurlem i Klapaucjuszem … Nauka objaśnia świat, ale pogodzić z nim może jedynie sztuka.

Wizyta na Westerplatte

15 września klasy IIIa, IIIb i IIIc udały się na wycieczkę na Westerplatte. Przewodnik, ubrany w mundur żołnierski, bardzo ciekawie opowiadał uczniom o historii tego miejsca. Dowiedzieli się o heroicznej obronie polskich żołnierzy przed atakiem Hitlerowców w 1939 r. oraz o znaczeniu tej walki nie tylko dla Polaków. Uczniowie zwiedzili Wartownię, pozostałości Koszar oraz Cmentarz Poległych Obrońców Westerplatte.

Dzień Otwarty Rady Miasta

10 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Dniach Otwartych Rady Miasta w Nowym Ratuszu przy ul. Wały Jagiellońskie 1. Po zwiedzeniu gmachu i poznaniu zasad funkcjonowania Rady Miasta wzięli udział w konkursach i skorzystali z atrakcji zapewnionych przez organizatorów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się: ścianka wspinaczkowa, pokazy tresury psów ratowniczych i gaszenia pożaru oraz zawody w poszukiwaniu bursztynu. Młodzież chętnie ustawiała się po watę cukrową i popcorn. Wszystkim uczestnikom dopisywał dobry humor i byli zadowoleni ze spędzonego w ten sposób czasu.

Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 24 w Gdańsku

Z przyjemnością informujemy, że 18.06.2015r. w Krajowym Rejestrze Sądowym zostało zarejestrowane Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 24 w Gdańsku.

KRS 0000562839 REGON 361806309 NIP 584 274 23 25
NUMER KONTA: BGŻ BNP PARIBAS S.A. 05203000451110000004114270

Dane kontaktowe:

Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 24 w Gdańsku

ul. Leśna Góra 2, 80-281 Gdańsk

e – mail: stowarzyszenie@zkpignr24.internetdsl.pl

Wszystkich Członków Stowarzyszenia prosimy o wpłatę składki członkowskiej na konto stowarzyszenia. Składka wynosi 10 zł miesięcznie.

Wszystkich chetnych zapraszamy do współpracy, przyłączenia się do nas i wspierania naszej działalności.