Kategoria: Wydarzenia

 

Zajęcia czytelniczo-teatralne

11 kwietnia gimnazjaliści z IIIA i IIID odwiedzili uczniów klasy IIa SP 38 i Świetliczaków, realizując swój projekt zgłoszony do Gdańskiego Funduszu Młodzieżowego „Wyobraźnia działa sama, gdy książka jest czytana”. Było głośne czytanie bajek polskich klasyków z elementami aktorskimi i zabawą. Były konkursy ze słodkimi nagrodami dla uważnych słuchaczy. Były mini warsztaty aktorskie z ćwiczeniami dykcji, oddechu, ruchu scenicznego. BYŁO DUŻO DOBREJ ZABAWY i, mamy nadzieję, pozostało wśród młodszych kolegów przeświadczenie, że warto czytać! Czytanie wzbogaca, budzi wyobraźnię, bawi, uczy żyć. Aby ułatwić dzieciom czytanie, podarowaliśmy bibliotece książki kupione dzięki Stowarzyszeniu Morena wspieranemu przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Sięgajcie po nie!Gotuję bo lubię

11.04 uczniowie klasy IIIB: Klaudia Banaszek, Aleksandra Gwiazda, Krystian Lubiński, Mateusz Ziegiert zorganizowali zajęcia kulinarne dla uczniów klas IV SP. Wspólnie z młodszymi koleżankami i kolegami przygotowali pyszne nuggetsy z pieczonymi ziemniaczkami i mizerią, a na deser sałatkę owocową z lodami. Wszyscy dobrze się bawili. Warsztaty dofinansowano ze środków Funduszu Młodzieżowego.


Pasowanie na czytelnika

06.03.2018 r. odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Pasowanie, jak co roku, uatrakcyjnił występ kółka teatralnego. Starsi koledzy przedstawili przezabawną historię: „Zamieszanie w krainie bajek”. Uczniowie i goście byli zachwyceni i nagrodzili aktorów gromkimi brawami.

Dzień Języka Ojczystego

W tym roku również pamiętaliśmy o MIĘDZYNARODOWYM DNIU JĘZYKA OJCZYSTEGO. 23 II odbył się apel dla klas 4-7, podczas którego siódmoklasiści w krótkiej części artystycznej przypomnieli, że UNESCO ustanowiło ten dzień w 1999 roku dla podkreślenia bogactwa różnorodności językowej świata. Uczniowie z poszczególnych klas przygotowali z tej okazji plakaty promujące język piękny bez wulgaryzmów. Zostały ogłoszone wyniki konkursu na „Mistrza Ortografii” klas czwartych i piątych. GRATULUJEMY Adasiowi Siłakowskiemu z kl.4b i Martynie Kwasek z kl. 5a. Nagrody i dyplomy otrzymali uczestnicy WALENTYNKOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO. Na zakończenie spotkania chętni uczniowie mogli się zmierzyć z łamańcami językowymi, co okazało się sztuką niełatwą. Cytując C. K. Norwida dbajmy by „… język giętki (…) był jasny, piękny jak Aniołów mowa…”WALENTYNKOWE RECYTOWANIE

14 II w bibliotece szkolnej uczniowie klas 4-7 wzięli udział w konkursie recytacyjnym. Mogliśmy wysłuchać interpretacji wiersz m.in. W. Szymborskiej „Nic dwa razy”, A. Mickiewicza „Dwa słowa”, A. Asnyka „Między nami” czy J. Brzechwy „Żuk”. Ujawniły się kolejne talenty. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.


WYNIKI WALENTYNKOWEGO KONKURSU RECYTACYJNEGO W KL 4-7

I miejsce (ex aequo):
Alicja Żochowska „Spóźniony słowik” J. Tuwima, Małgosia Wojcieszek „Nic dwa razy” W. Szymborskiej

II miejsce (ex aequo):
Martyna Bogusławska „Ogród przedziwny” L. Staffa, Jagoda Gawrylik „Rezygnacja” A. Asnyka

III miejsce (ex aequo):
Janek Kopecki „Sonet CXXXII” F. Petrarki, Martyna Jańczak „Miłość” M. Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej

WYRÓŻNIENIA:
Janek Kondracki „Miłość od pierwszego wejrzenia” W. Szymborskiej; Kacper Klasicki „Jest nas troje” J. Brzechwy; Tymek Musiał „Ja ciebie kocham” A. Asnyka; Milena Szajdziuk „Żuk” J. Brzechwy; Karolina Kaszubowska „Żuraw i czapla” J. Brzechwy
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy

Mam Talent 14.02.2018

14 lutego po raz siódmy odbył się finał Szkolnego Konkursu MAM TALENT.
Przed rówieśnikami, rodzicami, nauczycielami wystąpili młodzi artyści obdarzeni talentem i odwagą. Oceniani byli przez jury i publiczność. I poradzili sobie doskonale, pokazali, że zasłużyli na udział w finałowym koncercie.
Wyniki konkursu ustalone przez jury po burzliwych obradach:
I miejsce (ex aequo) – Monika Westphal z klasy 3B gimnazjum za piękne, przejmujące wykonanie songu z musicalu „Weesp” i zespół rockowy w składzie: Gabi Mandziara 3D, Kuba Jagiełło 3A, Mateusz Raczkowski 3C oraz Karolina Gołąbek i Wojtek Romanowski (gościnnie w naszej szkole) za brawurową wersję „Livin’on a prayer” z repertuaru Bon Jovi.
II miejsce (ex aequo) – Helena Orczyk z klasy 3b szkoły podstawowej, która oczarowała nas swoim popisem gimnastycznym i 10-osobowy zespół taneczny złożony z uczennic klas 4,5,6, który zatańczył porywająco w stylu koreańskiego popu.
III miejsce (ex aequo) – Gabrysia Turska z 3b szkoły podstawowej i Magda Magier z 4b. Obie dziewczynki są utalentowane muzycznie, Gabrysia zagrała dla widzów na keyboardzie a Magda na waltorni. Pięknie!
IV miejsce (ex aequo) – duet gimnastyczny Julia Kucharska i Julia Malinowska z 6b, matematyk Juliusz Radomski z 3b szkoły podstawowej i wokalista Dominik Piotrowski z 3b szkoły podstawowej.
Odbyło się również głosowanie publiczności, oddano 227 ważnych głosów. Najwięcej, bo aż 113, zdobył zespół rockowy i został laureatem plebiscytu publiczności, drugie miejsce przypadło w udziale zespołowi tanecznemu a trzecie Monice Westphal. Brawo!
Wszyscy artyści zostali nagrodzeni dzięki hojności Rady Rodziców. Dziękujemy!
Widzowie po występach konkursowych obejrzeli też cztery inne popisy. Drugą piosenkę, tym razem z repertuaru Slasha zagrali rockmani. Zespół taneczny zatańczył na stepach. Pokazały się też najmłodsze tancerki – dziewczynki z klas 0-1. Victoria Pinck, która wspólnie z Natalią Jeleńską prowadziła koncert, przypomniała, że jest mistrzynią bitboxu. A w finale po raz drugi zaprezentowali się laureaci, porywając widzów do wspólnej zabawy.
Atmosfera była prawdziwie koncertowa. Oby za rok było podobnie.

Galeria

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

24.01.2018 uczniowie klas 1-3 i dzieci z oddziałów „0” z okazji święta Babci i Dziadka przygotowały przedstawienie „Królowa Śniegu” oraz program artystyczny. Swoimi występami mali aktorzy wzruszyli gości i otrzymali gromkie brawa. Po występie na wszystkich czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Proces Wilka

Uczniowie klasy III c i IV c naszej szkoły udali się 15.01.2018 r. do Sądy Rejonowego Gdańsk – Południe, aby wziąć udział w charakterze ławników w procesie Wilka Leśnego oskarżonego o pożarcie Babci i Czerwonego Kapturka. Uważnie wysłuchali zeznań oskarżonego oraz świadków, czyli Czerwonego Kapturka, Babci (które Gajowy rzekomo wyciągnął z brzucha Wilka) i Gajowego. Zapoznali się też ze stanowiskiem obrońcy i oskarżyciela oraz sędziego. Ustalenie werdyktu nie było łatwe. Mali ławnicy rozważyli wszystkie za i przeciw. Swoje stanowisko poparli mocnymi argumentami i uznali Wilka za niewinnego. Zwyciężyła logika naszych uczniów, którzy stwierdzili, że Wilk nie mógł połknąć w całości i przetrzymywać w brzuchu – aż do przybycia Gajowego – babci i jej wnuczki.
Sąd nad Wilkiem odbywa się co miesiąc, ale nigdy oskarżony nie miał tak wolnych od stereotypowego myślenia ławników, ponieważ do tej pory nie zdarzyło się, by go uniewinniono.Koło turystyczno-geograficzne

13 stycznia odbyło się spotkanie koła turystyczno-geograficznego. Wybraliśmy się do Kartuz i poznawaliśmy walory przyrodniczo-kulturowe Kaszub.

Jasełka 22.12.2017