Autor: admin

 

Wolne miejsca

Szanowni Państwo!

Informujemy, że mamy jeszcze kilka wolnych miejsc w klasach pierwszych.
Zapraszamy do elektronicznej rekrutacji uzupełniającej (9.05, godz. 9.00 – 16 maja, godz. 15.00.). Można też zgłosić się do sekretariatu.
Jeśli szukają Państwo dla swojego dziecka miejsca w „zerówce”, zapraszamy do złożenia podania w sekretariacie szkoły.
Mamy ciekawą, różnorodną ofertę edukacyjną, pracujemy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych, w tym z autyzmem. Prowadzimy klasy integracyjne.

Zajęcia czytelniczo-teatralne

11 kwietnia gimnazjaliści z IIIA i IIID odwiedzili uczniów klasy IIa SP 38 i Świetliczaków, realizując swój projekt zgłoszony do Gdańskiego Funduszu Młodzieżowego „Wyobraźnia działa sama, gdy książka jest czytana”. Było głośne czytanie bajek polskich klasyków z elementami aktorskimi i zabawą. Były konkursy ze słodkimi nagrodami dla uważnych słuchaczy. Były mini warsztaty aktorskie z ćwiczeniami dykcji, oddechu, ruchu scenicznego. BYŁO DUŻO DOBREJ ZABAWY i, mamy nadzieję, pozostało wśród młodszych kolegów przeświadczenie, że warto czytać! Czytanie wzbogaca, budzi wyobraźnię, bawi, uczy żyć. Aby ułatwić dzieciom czytanie, podarowaliśmy bibliotece książki kupione dzięki Stowarzyszeniu Morena wspieranemu przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Sięgajcie po nie!Gotuję bo lubię

11.04 uczniowie klasy IIIB: Klaudia Banaszek, Aleksandra Gwiazda, Krystian Lubiński, Mateusz Ziegiert zorganizowali zajęcia kulinarne dla uczniów klas IV SP. Wspólnie z młodszymi koleżankami i kolegami przygotowali pyszne nuggetsy z pieczonymi ziemniaczkami i mizerią, a na deser sałatkę owocową z lodami. Wszyscy dobrze się bawili. Warsztaty dofinansowano ze środków Funduszu Młodzieżowego.


Kiermasz ŚwiątecznyZakaz używania telefonów


Zakaz używania telefonów przez uczniów na terenie szkoły w czasie lekcji i przerw.

WarsztatyPasowanie na czytelnika

06.03.2018 r. odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Pasowanie, jak co roku, uatrakcyjnił występ kółka teatralnego. Starsi koledzy przedstawili przezabawną historię: „Zamieszanie w krainie bajek”. Uczniowie i goście byli zachwyceni i nagrodzili aktorów gromkimi brawami.

Gdański Fundusz Młodzieżowy

Bierzemy udział w kolejnej edycji projektów na działania liderów młodzieżowych w ramach Gdańskiego Funduszu Młodzieżowego realizowanego przez Stowarzyszenie Morena wspierane przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Zdobyliśmy 3 granty i w szkole będą realizowane wkrótce 3 projekty:
„Fabryka wielkanocnych ozdób”
„Gotuję, bo lubię”,
„Wyobraźnia działa sama, gdy książka jest czytana”.

Konkurs z geografi

Jakub Zakrzewski z klasy IIIC został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Geografii. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Informacja o egzaminie gimnazjalnym